utorok 6. augusta 2013

#32 - O tom, ako fotky zavádzajú

Áno, áno, opäť opakujem - mám pred štátnicami a učím sa. Oke, možno trošku prokrastinujem a dnes mi v hlave skrsol nápad na tento príspevok. Bude o dosť iný, než tie doterajšie (preto si aj zaslúžil nadpis) a pomerne osobný, nakoľko na som na všetkých fotkách ja (júú som z toho nesvoja, ale čo nespravím pre dobro ľudstva). A taktiež asi trochu dlhý, takže vyhraďťe si prosím 5 minút a ideme na to.

O tom ako fotky zavádzajú. Nie, nezavádzajú. Zavádzajú ich autori, ukazujú tú pravdu, ktorú autor chce ukázať. Fotka je len prostriedok. Určite poznáte také fešné baby, čo si vždy pridajú fotky, na ktorých sú fakt pekné a vám sa naozaj páčia (aj ony sa samé sebe na tých fotkách páčia, inak by si ich nezverejňovali). Určite ich followujete na instagrame, alebo sledujete ich blogy, či možno to budú vaše fb priateľky. Pointa je v tom, že z každého sa dá spraviť krásny človek na fotke a každý tiež môže mať fotku, na ktorej nie je práve pohľadný. A vôbec to nezáleži od retuše, stylingu, vizáže, či kvalite fotoaparátu a fotografa. Samozrejme aj tieto faktory vedia veľmi veľmi napomôcť ku kráse, ale dnes to nebude o tomto. Ukážem vám to na vlastnom príklade, kedy som sa fotila na predný foťák iPhonu, absolútne nenamaľovaná a v podstate nevyspatá. Here we go.

Fotka č.1. Nehovorím, že som tu nádherná sťa Miss Universe, ale dajme tomu, že sa tu sama sebe páčim. Náhodne rozhodené vlasy, priamy pohľad, pridaná ruka (veľmi chabá práca s rukou, ale dopomohla k lepšiemu výsledku), jemný úsmev. Stavím sa, že kebyže si túto fotku dám na fb, určite dostane zopár lajkov a možno aj nejaký ten komentár - ó aká si krásna.Úúúú, ale čo je toto?!?! Kde sú vlasy, pery, pekné oči??? Išli preč. Zmena uhla fotenia, mimózny pohľad očí, odutá tvár. No, toto by sa fb fanúšikom veru nepáčilo.


2. Opäť som tu celkom fešná, nie? Nemusíte súhlasiť samozrejme, ale isto to bude lepšie než nasledujúca foto ;) Opäť tá nemotorná ruka, ale verte že opäť pomohla. Od srdca úprimný úsmev a väčšie oči. Rada - pri fotení jemne otvárajte viac oči, vyzerá to lepšie.


Ajajáj. A tu zas zlý uhol. Vlasy stratili svoje pôvodné pekné zvlnenie. Vajcová hlava. No celé zle. 


3. Jemne pootvorené ústa, ruka, vlasy. Pohľad hodný profesionálnej modelky (žartujem ofc). Celkom fajn. 


A tu vlasy na svojom mieste tak, ako v bežnom živote, nuda v očiach a pery nič. Inak opäť veľmi "dopomohol" mierny podhľad pri fotení. Proste, nevyzerám tam dobre. 


Takže znovu k pointe tohto príbehu. O čom to celé je? Že sme predsa všetci krásni. Ide o to, ako sa na to pozrieme, akú fotku si urobíme a koľko lajkov dostane. Tiež som vám chcela predstaviť trošku tips & tricks ako na fotke vyzerať k svetu a čo ju zas pokazí. Neberte to moc vážne, nie som narcis, ktorý má potrebu sa stále fotiť (ale hej, trochu som) a hlavne nie som odborník, ani profesionál. Berte všetko s nadhľadom oke? Fajn, som rada. 

Ako bonus, posledná fotka ku ktorej som nenašla parťáka. Majte sa krásne, N. 


11 komentárov:

 1. Hezke fotky !!!:))) a je pravda, ze záleží na úhlu z kterého se fotis, na kazde jsi totiž úplne jina :D
  Přijde se kouknout také me :)

  www.olivains.com

  OdpovedaťOdstrániť
 2. aa, to je inak dobrý článok toto! a sa mi páčiš.
  ps. mochovce sú to.

  OdpovedaťOdstrániť
 3. pekne spracovany clanok, je to presne o tom, co si myslim aj ja :) takze naprosty suhlas s tebou :)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Vždycky je to o tom úhllu, jak je kdo fotogenický apod. Když se vyfotím sama,tak mi to většinou sluší, když mě vyfotí někdo jiný, zrovna se tam většinou tvářím jako idiot :D

  OdpovedaťOdstrániť
 5. už viem ako sa nefotiť..ale mášpravdu :D

  pozývam ťa na môj blog :)

  Suzzie

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Asi ta za tento clanok milujem:) malokto by nasiel odvahu a dal si na blog svoje mimozne fotky:) si super

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Tento článok ti vyšiel :) Fakt super odhalenie internetových krásavíc :)
  www.karinvirag.blogspot.sk

  OdpovedaťOdstrániť
 8. fuh si odvazna :)
  ale mas samozjreme pravdu.
  vacsina ludi si mysli, ze vsetko nafotis za par minut a pritom vyjde jedna fotka z dvadsat :)

  OdpovedaťOdstrániť